1971 Senior Directory


Senior Directory

 PATSY GENE ACREE — Academic

Civinettes, Alpha, Young Life, Thespians, Inter-Group Relations, N.H.S.

 SHIRLEY W. ADAMS — Business

Clerical V.O.E., D.E., Office Aide

 GARY MARK AKEL — Academic

 ELIZABETH ANN ALBERT — Academic

French Club, Concert Band, Marching Band

 NANCY SHAW ALEXANDER — Academic

Student Council Representative, Homecoming Sponsor, Girls' Swimming Team, Junior Girls Fashion Show, Lambda, Concert Choir

 JONEL LUCILLE ALLER Academic

D.E.C.A., Young Life, Library Council, Jr. Red Cross, Latin Club, French Club

 JOSEPH ROBERT ALMENDAREZ — Academic

Varsity Football, F.C.A., Varsity Baseball, Key Club, Beta, Young Life

 HENRY THOMAS AMAN,JR., — General

J. V. Football, Beta, N.H.S., Young Life, Student Council Representative

 JO ANN ANDERSON Business

Pep Club, F.B.L.A.

 WILLIAM LAMONT ANDERSON — Academic

Varsity Football, Varsity Baseball, Varsity Wrestling, L-Club, Track, F.C.A.

 ROBIN WAYNE ANDREU Academic

J. V. Football, Delta Treasurer, Delta Mascot, Key Club Sergeant at Arms, Junior Boys,  Student  Council   Representative

 MARY GEORGE ANGELO - General

Pep Club

 CHERYL TERESA  ARMES— Business

Chorus, D.C.T., Rainbow Girls, Home Room Chaplain, Bible Club

 ELAINA MARY ARNOLD — General

Lambda, Traveler Representative, Jr. Red Cross, Office Aide, Pep Club

JOEL MICHAEL ATKINSON — Academic

Joe Berg Science Seminar, It's Academic, N.H.S., Spanish Club, N.H.A., Math Club, DeMolay

 ROBIN ATWOOD — Academic

French Club, Latin Club, Jr. Red Cross

 JOSEPH GEORGE BAJALIA — Academic

J. V. Football

 SARAH WINSLOW BAKER, Business

Rainbow   Girls,   Marching   Band,   Concert Band, Bible Club

 WALTER BARRETT — General

Varsity Football, L-Club, F.C.A.

 JANE BATEH — Business

Jr. Red Cross Representative, F.B.L.A., Office Aide

 ROBERT MALLARD BATTEN — Academic

Delta, Surf Club, Young Life, J. V. Basketball, Student Council Representative

RICHARD ALFRED BAUGHN — Academic

Chaplain Senior Class, Kappa Mascot, Key Club Chaplain, Young Life Vice-Pres., Beta Service Chairman, Tennis Team

LAURA LOUISE BECK — General

Junior Girls Fashion Show, Little Women, Young Life

WILLIAM DAVID BEHRENS — Business

D.C.T.

BRENDA LYNNE BELL, — Academic

Cheerleader, Civinettes, Traveler Representative, Junior Girls Fashion Show, Student Council Representative, N.H.S.

MARY ELLEN BELLAMY — General

Student Council Representative, Junior Girls Fashion Show, F.B.L.A., Book Nook

BARBARA LISA BELLOIT Business

N.H.S., F.B.LA.

RICHARD WAYNE BERLIN — Academic

Kappa Secretary and Historian, Traveler Staff Business Manager, Varsity Football, Varsity Baseball, Young Life, Student Council Chairman

 LAURENCE MARTIN BIERCE Academic

Blue and Gray Editor-in-Chief, First Year Latin Club, Caesar Latin Club, N.H.S.

 APRIL GAY BOEKEL — General

 CRAIG DUTTON BONNELL — Academic

Track Team, Cross Country, Varsity Football, Wrestling, L-Club, Chorus

 REBECCA BIRDIE BOONE

Boys Club Accompanist, Swim Team, N.H.S., French Club, Lambda

 PAMELA BOURGEOIS — Academic

Little Women, Young Life, French Club, Student Council Representative, Study Hall Monitor, Junior Girls Fashion Show

 SUSAN DIANE BOWMAN — Academic

Majorette, Concert Band, Sophomore Group Leader, Junior Girls Advisory Council, Forensic Frolics

 DAVID  ALLEN BRAGG — Academic

Key Club Secretary, Book Nook, N.H.S., Student Council Representative, Thespians, J.V. Football

JOHN DANIEL BREWER — Academic

JOHN  NEAL BRINKLEY — General 

MELANIE RUTH BRINSON — Business

FRANCES BRISSEL — Business

F.B.LA.,   Bible   Club

DELORES ANN BRITT — Academic

French Club, Jr. Red Cross, Office Aide, Young Life, Latin Club

HUGH MICHAEL BROOKER — General

Cross-Country

CHARLES MacKOUL BROWN — Academic

N.H.S.,  It's Academic

JANIS  FAYE BROWN  —  Academic

JOSEPH WILLIAM BROWN — Academic

Thespians President, Mixed Chorus, Mixed Ensemble, Forensic Forlics, Student Council Representative, N.H.S.

 MARY LEE BROWN — General

Parliamentarian D.C.T., Miss Lee High Contestant, Pep Club, Treasurer Sophomore Homeroom, Jr.  Red Cross

 MICHELL  ELIZABETH BROWN,  — Academic

Thespians, Spanish Club, Stage Crew, Swim Team, Young Life

 MIKE LINDSEY BROWN — Academic

Beta

 SARAH A.BROWN — Business

F.B.L.A., Jr. Red Cross, Siroda

 WILLIAM BAYNE BROWN — Academic

Student Council President, Traveler Staff Feature Editor and Cartoonist, N.F.L. Parliamentarian, Thespians, Forensic Frolics, Inter-Group Relations

 SAMUEL RUSSELL BROYLES — Business

D.C.T., R.O.T.C.

 DAVID WAYNE BRYANT — Academic

Sigma Historian, J.V. Basketball, Powder-Puff Cheerleader, Student Council Representative,  J.V.  Football,   Book   Nook

 SYLVIA LORINE BULLOCK — Academic

Marching Band, Majorette, German Club, Paramedical   Club

 ROGER  ALAN BURKETT  —  General

 ALBERT  NAPIER BURKHOLDER,  —  General

Cross Country, Track

 CAROLYN  RUBY BURLINGAME —  General

German Club, Delta, Pep Club, Cross Country N.H.S.

 DIANA BURNETT — Academic Marching   Band,   Concert   Band,   Spanish Club,  J.V.  Cheerleader

 NANCY RUTH BURNETTE — Academic

Concert Choir, Girls Chorus, Mixed Ensemble, Girls Ensemble, Junior Girls Fashion Show, Spanish Club

 CECILE RUTH BURNS — Academic

Alpha, Tennis Team, Miss Lee High Contest

JANICE BUSH - Academic

Young Life

 CONSTANCE CHARLENE CAMPMAN — General

Paramedical Club, Study Hall Monitor, Sewing  Club,  Intramural  Volleyball

CHRISTOPHER LEE CARMODY  — General

J.V. Football, Sigma, Jr. Red Cross Representative, Traveler Staff, Young Life

 PAUL TRAVIS CARTER — Academic

Jr. Red Cross Representative

 VALERIE LYNNE CARTER — Academic

Kappa Sergeant at Arms, Miss Lee High Contestant, Young Life, A.F.S., Student Council Representative, Junior Girls Advisory Council

 YOLANDA  LINDA CARTER  —  Business

Junior Achievement,  F.B.L.A.,   D.C.T.

 HELEN GAIL CARTWRIGHT — Academic

Alpha Chaplain, Civinettes Historian, Junior Girls Vice President, French Club, Student Council Representative, Little Women

 DEBORAH CHANCE,  —  Business

D.C.T., Student Council Representative, Spanish Club

 EMILY DIANE CHITTY — General

Junior Girls Fashion Show, Circe, Rainbow Girls,  F.B.L.A.,  Pep  Club,  Office  Aide

 RITA CAROL CHRISTENSEN — Academic

Marching and Concert Bands, Circe Chaplain and Historian, Rainbow Girls, N.H.S., German Club-Historian, Math Club

 GAYLE DEE CHURCH — Academic

Marching and Concert Bands, N.H.S., Chaplain, Circe, Rainbow Girls, Young Life, German Club

 CARL JOSEPH CIESLINSKI — General

J.V. Football, Varsity Football, L-Club

 JOHN McTEER CLAPP — Academic

Varsity Track, Varsity Cross Country, L-Club

 TERRY CLARDY   —   Business

D.C.T., Traveler Representative

 STEVE MICHAEL CLARK — General

 CYNTHIA ANN CLAYTON — Academic

Treasurer of Sophomore Girls, Secretary of Junior Girls, Latin Club, N.H.S., Alpha President, Civinettes Chaplain

 DEBRA LYNN COCHRAN — Academic

Little Women, Junior Girls Fashion Show, Spanish Club, Young Life, Book Nook

 JULIAN BARTOW COLBERT, III- Academic

Surf Club

 PAMELA FAYE COLEMAN — Business

Siroda, F.B.L.A.

 CAROLINE COMEAUX — General

Young Life, Homeroom Representative, Junior Girls Advisory Council

 GAIL LYNN COOK, — Academic

N.H.S., Junior Girls Fashion Show, Office Aide, Bible Club, School Store

 MARGARET ELLEN COOK — Academic

Civinettes Vice President, N.H.S., Joe Berg Seminar, Marching and Concert Bands, Delta, Little Women Secretary

 DEBORAH G. COON — Business

Latin Club, Pep Club, Jr. Red Cross, Paramedical Club

 ROBERT MICHAEL COOPER — Academic

Varsity golf, L-Club, Student Council Representative,   Homeroom   Chaplain

 GARY  LAMAR CORBITT — Academic

It's Academic, Latin Club, N.H.S., Jr. Red Cross, Chaplain of Sophomore Homeroom, Latin Forum

 NANCY ELLEN CORRIN — Academic

Junior Girls Fashion Show, Junior Girls Advisory Council, Jr. Red Cross, Art Club, Pep Club, Kappa, N.H.S.

 CATHERINE ANN CORSE — Academic

Student Council Secretary, Delta President, Joe Berg Seminar, Girls State Representative, It's Academic

 SASSER JAMES CORY — General

Y.M.C.A.

  BOB COVERT — General

J.V.  Football, Swim  Team,  Diving Team

  CAROL  MARGARET COVINGTON — Academic

President of Sophomore Girls, 2nd Vice President of Jr. Girls, Civinettes Sergeant at Arms, Alpha Vice President, Student Council  Representative, N.H.S.

 JAMES A. CRANFORD — Academic

Delta Historian, Key Club, Math Club, N.H.S.

  MARY   NEIL CRAWFORD  —  Academic

Delta Secretary, Traveler Representative, Junior Girls Fashion Show, Key Club Mascot, French Club, Thespians

 STEVE RUSSELL CREW — General

Band, Jr.   Red  Cross

 KENNETH  LEON CREWS Academic

French Club, Jr. Red Cross

 MELANIE DELL CREWS Academic

N.H.S., French Club, Jr. Red Cross Chaplain,  Math  Club,  Office Aide,  Latin  Club

 SARAH NELL CROSBY Business

Annual Representative, Alpha Treasurer Junior Girls Advisory Council, Junior Girls Fashion Show, Traveler Representative, Student Council  Representative

 SUSAN NANCY CROSBY — Business

 CHARLES LARRY CROSS — General

 CHARLES WAYNE CROWELL — Academic

Marching Band, Concert Band, Stage Band, DeMolay

 LINDA CAROL CRUISE — General

Office Aide

 GARRY B. CSENDES — Academic

Varsity  Basketball, Sigma, Latin Club

FRANK DOUGLAS CUMMINGS — Academic

D.C.T.   Chaplain,   N.H.S.,   Junior   Achievement

 MICHAEL PATRICK DALEY — General

 NANCY DIANNE DART Business

Alpha, F.B.L.A., Young Life, Junior Girls Fashion   Show

 JANICE  TERESSA DAVIS,  —  General

Kappa, Library Council Vice President, Math Club, F.H.A., Bible Club

 MORIAT de MARTINI — Academic

 MARGARET SUSAN DERRICK  — Academic

Kappa, Junior Girls Fashion Show, Office Aide, Red Cross

 DEBORAH COLLEEN DeVANE — General

Mixed Chorus, Girls Chorus, Ensemble, Latin Club, Jr. Red Cross, Annual Representative

 RANDOLPH PAUL DEVEREAUX — Academic

Beta President, Varsity Football, J.V. Football, Key Club, F.CA., L-Club

 JAMES A. DeYORIO — General

 JOHN  PATRICK DILL, — General

 PAUL DOUGLAS DIXON Academic

Beta, French Club

 DEBORAH ANN DOUGHERTY — General

Girls Chorus, Bible Club, Annual Representative, Junior Acheivement, Chaplain of Homeroom

 CAROLYN DRIGGERS Academic

D.C.T., Latin Club, Office Aide

 MARILYN DRIGGERS — Academic

Latin Club, D.C.T. Jr. Red Cross, Annual Resentative, Office Aide

 THOMAS W. DRISKELL, — General

D.C.T., DeMolay

 JOSEPH  RANDALL DUNCAN — General

Beta, J.V. Football

 MARCELLA LOUISE DURRETT — Business

Girls Chorus, Mixed Chorus, Track Team, C.B.E., Sports Day

 JON DEWEY EATMON — Academic

Captain Wrestling Team, Baseball Team, Basketball Team, L-Club, F.C.A., Surf Club

 SAMUEL PAUL ECHOLS — General

Varsity Football, L-Club, F.CA, Student Council Representative, J.V. Football, Track Team

 JULIE  ANN EDELEN  — Academic

Homecoming Sponsor, Junior Girls Fashion Show, Office Aide, Latin Club, Annual Representative, Jr. Red Cross

 ARDEN ANNELARBEE — Academic

Alpha Sergeant at Arms, Young Life

 JUNE CARROLL ELARBEE — Academic

Alpha Secretary, Senior Calendar, Young Life, Office Aide

 VICTORIA ELAINE ELBERS — General

Mixed Chorus, Girls Chorus

 SUSAN LORRAINE ENGLEMAN — Academic

Homeroom Chaplain, Junior Girls Committee Chairman, Prom Committee, Latin Club Chaplain, Student Council Representative, Tennis Team

 FAY ANN ENZMINGER — General

Youth Power, Chorus

 AUDREY  E. EPPS  —  Business

Annual Representative, Library Council President

 CYNTHIA ERVIN  —   Business

Tri Hi-Y, F.B.LA.

 OMAR M. ESSA — Academic

 ELAINE CHERYL EVANS — General

Junior Girls  Fashion Show, Pep Club

 DONNALEAN FANSHER — General

Debating, Drama Club, Stage Band, Concert  and   Marching   Bands,  Chorus

 JOAN GRACE FARAH — Business

Traveler Representative, Annual Representative, Junior Girls Fashion Show, Pep Club

 JOHN NICK FARAH Academic

Junior Boys Committee Chairman, J.V. Football, Homecoming Committee, Prom Committee

 JANET LYNN FARHAT Business

Junior Girls Fashion Show, Pep Club

 OLIVIA FERNANDEZ — Academic

Exchangettes, French Club, Chorus, Math Club, Young  Life

 EDWARD ALLEN FILLYAW — General

 ANN  ELIZABETH FINNELL  — Academic

N.H.S., Alpha Historian, Thespians, Secretary of Tennis Team, Joe Berg Seminar, It's Academic

 LALA ADELE FISH — Academic

Circe Publicity Chairman, Marching and Concert Bands

 JAMES   LAWRENCE FLEMING  —  Academic

Beta, DeMolay, Jr. Red Cross

 DENNIS FLETCHER — Academic

 JANET PATRICE FLINCHPAUGH — Business

Head Cheerleader, Student Council Representative, Jr. Girls Activities Committee, Junior Girls Fashion Show, N.H.S., Pep Club

 CHARLES EDWARD FOWLER — Academic

Beta, Key Club, Jr. Red Cross, J.V. Basketball, Thespians

 WILLIAM AARON FRANKLIN — Academic

Varsity Football, L-Club President, F.CA. Secretary and Treasurer, Junior Boys Treasurer, J.V. Football, J. V. Basketball

 SARA KATHERIN FRAZIER — Academic

Traveler Staff Circulation Manager. Homeroom Chaplain, Junior Girls Advisory Council, Office Aide, Junior Girls Fashion Show

 STAFFORD C. FREEMAN JR. — Academic

 MARTHA  FRETWELL — Academic

N.H.S., Circe President and Chaplain, Pep Club, Jr. Red Cross, Junior Girls Fashion Show, Homecoming Sponsor

 DONALD LEE FREY — General

Sigma Sergeant at Arms and Treasurer D.C.T. Vice President

 LINDA SUE FRIER — General

Jr. Red Cross

 RHODA ELIZABETH FRISBIE — Academic

Junior Girls Fashion Show, Senior Calendar, Young Life, Rainbow Girls, Homeroom Representative

 SUSAN BARRETT FROMME — Academic Delta Chaplain, Jr. Red Cross, Junior Girls Advisory   Council,   Little   Women,   Young Life, German Club Vice President

 JO ANNE GANEY — Academic Thespians, Band, Siroda, French Club

 PETE GARVEY — Academic

Student Council Representative, Beta Young Life, N.H.S., Swim Team, Baseball Team

 JOHN ANCIL GASKINS JR. — General

Sigma, Singing Generals, Male Ensemble, Chess Club, Traveler Representative

 BONNIE LOU GATES — General

Young  Life,  F.B.L.A.

 JOSEPHINE KAMIL GAZALEH — Academic

French Club

 JED HOWARD GAZELEH — Academic

Caesar Latin Club, Cicero Latin Club

 LINDA WADED GHANAYEM — Academic

N.H.S., Spanish Honor Society, Junior Girls Fashion  Show, Jr.  Red  Cross

 LINDA GAY GIBSON — Academic

Civinettes President, Gamma Mascot, Delta Treasurer, Traveler Circulation Manager, German Club Treasurer, French Club Treasurer

 ROBERT GILLESPIE — Academic

 CHERYL GILLIKIN — General

Student Alliance,  Ski   Club

 OLIVIA PAULETTE GLASCOCK — Business Lambda, Bible Club, Homeroom Chaplain, F.B.L.A.

 MARIE THERESA GOEDERT, — Academic

Student Council Representative, Math Club

 JEFFERY LEE GOLDEN — General

Concert and Marching Bands, Forensic Frolics, Gator Bowl All-Star, Band Drum Section, French Club

 JULIE ANN GOMEZ — Academic

D.C.T. Treasurer, Junior Achievement, Library Council, Traveler Representative, Boundball Team, Softball Team

 LEE MORRIS GOODMAN — General

Chorus, Jr. Red Cross, Surf Club, Track, J.V. Football

 WILLIAM STEPHEN GRAESSLE — Academic

Traveler, Editor-in-Chief, Senior Senator, N.H.S., N.F.L. President, Kappa Secretary, Thespians

 SUSAN ELIZABETH GRAHAM — Academic

Delta Vice President, Civinettes Treasurer, French Club, 1st Vice President, N.H.S., Student Activities Committee, Inter-Group Relations Committee

 LINDA ANNE GRANT — Business D.C.T

 MONROE GREEN  JR. — Academic

Inter-Group Relations Committee, It's Academic, Student Council Representative, Math Club, Chess Club

 RODNEY GREEN — Academic

Beta, Track Team

 STEPHEN JAMES  GREIG — Academic

N.H.S.

 DANIEL E. GRIFFIN — Academic

Traveler Representative, Tennis Team, Young Life, J.V. Football

 ROBERT PAUL GRIFFIN — Academic

Gamma, Cross Country Captain, Varsity Track,  Key Club,  L-Club, F.C.A.

 THOMAS WENDALL GRIFFIN — General

J.V.  Football,  DeMolay

 DENISE  LYNN GRUPPE — Academic

Junior Girls Fashion Show, Pep Club, Young Life, Latin Club

 STEPHEN PAUL GYLAND — Academic

Surf Club President, Young Life, Swim Team

 VIRGINIA ANN GYLAND — Academic

Library Council, German Club, Future Teachers

 KATHRYN JANE HAMMETT — Business

Chorus,  Girls  Intramurals,  C.B:E.

 LINDA GAIL HANCOCK — Academic

Lambda, Young Life, Junior Girls Fashion Show, Spanish Club, Pep Club, Rainbow Girls

 SANDRA LEE HARDESTY — Business

Chorus, Pep Club, Jr. Red Cross, F.B.L.A.

PAMELA SUE HARGNETT — Academic

Lambda Vice President, Pep club, Junior Girls Fashion Show, Young Life, Rainbow Girls, French Club

DONALD FRANKLIN HARLAN — Academic

French Club, Surf Club, Homeroom President

GLADYS ANN HARRIS — Business

Traveler Representative, D.C.T., Young Life, Jr. Red Cross

JOSEPH RAY HARRISON — Academic

Gamma, Young  Life

ANNA LUTISHA HARRISON, — Academic

Kappa Vice President and Chaplain, Young Life, Rainbow Girls, Junior Girls Advisory Council

DALE FRANCIS HARVEY, — Academic

J.C.L., Latin Club, DeMolay

ROY DOUGLAS HASKELL — General

Beta Chaplain

 REBECCA LAMAR HAUGHTON — Academic

Junior Girls Fashion Show, Alpha

 GEORGE WILLIAM HAYES — General

Swim Team, Young Life

 MICHAEL REMBERT HAYES — Academic

J.V. Football, Marine Biology Club, Pep Club, Jr. Red Cross

 DEBORAH MARIE HAZELEHURST   —   Academic

Miss Lee High 70-71, Student Council Representative, Iveys Teen Board, Alpha, Junior Girls Fashion Show, Little Women Vice President

 DAVID NEIL HEALY — Academic

Marching and Concert Bands, Delta, Student Council Representative

 NANCY JO HEARNBURG — General

Circe, Office Aide

RICHARD JOHN HECHT Business

C.D.E., School Store

WANDA K. HEMINGWAY — Business C.B.E.

BONNIE DIANE HENDERSON Business

Concert and Marching Bands, Young Life, Magazine Sale Representative

DEBRA KAYE HENDRY — Academic

Ecology Club

SUSAN FARLEY HERBERTSON Academic

Spanish Club, Junior Girls Advisory Council, Little Women, Young Life, Annual Staff

DOLORES ARLENE HERNDON — General

Lambda, Young Life, Junior Girls Fashion Show, Pep Club, Annual Representative, Rainbow Girls

LARRY CLAYTON HICE Academic

Beta, J.V. Basketball, Varsity Basketball, DeMolay, Student Council Representative J.C.L, N.H.S.

MARY EDITH HICKS — Academic

Jr. Girls Advisory Council, Girls Chorus, Mixed Chorus, Mixed Ensemble, Vice President of Chorus, Junior Girls Fashion Show

SUSAN EILEEN HIGGINS Business

N.H.S., F.B.L.A.

MARSHA ELLEN HILL Academic

N.H.S., Latin Club, Jr. Red Cross, Rainbow Girls, Junior Girls Fashion Show

ALETHA DENISE HINKLE, Academic

Library Club, Photo Club, Swim Team

HAROLD ALFRED HINTE Academic

Beta, Latin Club, French Club, J.V. Football, J.V. Basketball, N.

JOY A .HITTELL General

Girls Basketball Captain, Softball, Volleyball Captain, Sports Day, P.E. Aide

 BEVERLY KAY HODGE — General

Chorus, Bible Club, Lambda, Office Aide, Pep Club, Study Hall Monitor

 MICHAEL HOFFMAN — General D.C.T.

 DANIEL A. HOGAN Business

D.C.T., V.I.C.A., Junior Achievement

 MARK EDWARD HOPPER — Academic

Vice President of Senior Class, L-Club, Gamma Sgt. at Arms, Key Club, Junior Girls Mascot, Student Council Representative

 DAVID WARREN HOPPER Academic

Varsity Baseball

 VALERIE HORNING — Business

Homeroom Representative, Homeroom Chaplain, Young Life, Lambda, A.F.S., Math Club, Jr. Red Cross, Thespians

 LINN WHITAKER HOWARD — Academic

N.F.L, A.F.S., Math Club, Jr. Red Cross, Thespians

 GERALD LEE HOWELL Academic

DeMolay, Track

 DONNA SUE HUBBARD Academic

Lambda, Little Women, French Club, N.H.S.

 REBECCA KAY HUDDLESTON Business

N.H.S., Marching and Concert Band, Rainbow Girls, Junior Girls Fashion Show, School Store

 JAMES FREDERICK HULL -Academic

N.H.S.

 LANCE DEAN HUNTER Academic

Math Club, DeMolay, N.H.S.

 DOUGLAS LINCOLN HUTCHINS JR. —    

 Academic

Golf    Team,    Homeroom    Representative, F.C.A,. Latin Club

 GARY LAWRENCE INGLE -Academic

Latin Club, Tennis Team

 ANGELA SUE JACKSON General

Circe Treasurer, DeMolay Sweetheart, Jr. Girls Fashion Show, Concert and Marching Bands, Rainbow Girls, N.H.S.

 STEVA G. JACKSON Business

Student Council Representative, Sophomore Senator, F.B.L.A., Office Aide

 TERESA YVONNE JACOBS General

D.E.C.A., Curriculum Study Committee, Rainbow Girls, D.E. Chaplain, N.H.S.

 CYNTHIA DIANE JAMES — Academic

Pep Club, Spanish Club, F.H.A.

 JACQUELINE ANN JENNINGS — Academic

Kappa Social Chairman, Junior Girls Fashion Show, Young Life Secretary, Secretary of Senior Class, Campaigners

 JIM JENNINGS — Academic

Delta Sgt. at Arms, Track, Little Women Mascot, Consumer Club President, Student Council  Representative

 CHARLES WILLIAM JOHNSON General

Chess  Club,  Basketball,  Baseball

 JEANNINE MARIE JOHNSON — Academic

Little Women Secretary, Lamba, Rainbow Girls, Jr. Girls Fashion Show, Student Council Representative, Young Life

 MICHAEL INGRAM JOHNSON — General

J.V. Basketball, J.V. Football

 SHARON JEAN JOHNSON — Academic

Delta Sergeant at Arms, Jr. Girls Fashion Show, Pep Club, Student Council Representative, Junior Girls Advisory Council, Young Life

 MARY ANN JOHNSTON — Academic

Lambda     Historian,     Latin     Club,     Little Women, Young Life

 STEPHEN KENT JOHNSTONE - Academic

Beta, French Club

 ELIZABETH VANETTE JONES — Academic Concert Choir, Ensemble, Lambda Chaplain, Junior Girls Fashion Show, N.H.S.

 LARRY BERNARD JONES — General

Student    Council    Representative,    Track, Boosters Club

 DEBRA LYNN JOSEPH Business

School  Store, D.E.C.A.

 JANE SUSAN JOYNER — Business

Circe   Sergeant-at-Arms,   Jr.   Red   Cross, Junior Girls Fashion Show, F.B.L.A.

 FADWA ANN KAZALEH — General

F.B.L.A., Traveler Representative, Paramedical, Pep Club, Study Hall  Monitor

 LINDA MARIE KERSTEIN — Academic

Junior Girls Fashion Show, N.H.S., Office Aide, Girls Softball, Girls Basketball, Girls Track

 CAROL JO KIMBERLY — Academic

Kappa President, Civinettes, Homecoming Queen, Treasurer Senior Class, N.H.S., Little Women

 CAROL MARIE KIMREY — Academic

Cheerleader, Mixed Chrous, Girls Chorus, Junior Girls Officer, Traveler Representative, Junior Girls Fashion Show, N.H.S.

 MARK TRENHOLM KING — Academic

Sigma Vice President, Young Life, Swim Team, Surf Club Treasurer, Inter-Group Relations

 MARY CATHERINE KRUPA — General

 CAROLE JUDITH LAMAN — Academic

Delta Secretary, Little Women Treasurer, Junior Girls Fashion Show, Junior and Sophomore Committee Chairman, Student Council Representative

 CONNIE JOAN LANE — General

Bible Club, Circe, Office Aide, Homeroom Chaplain, Study Hall Monitor

 SONYA CAROL LARSEN — Business

 DONNIE MICHAEL LAUER — General

Surf Club

 BRENDA KAY LEARUE — Academic

Young Life, Circe, Spanish Club, Junior Girls Fashion Show, Concert Choir, Girls Chorus

 DOUGLAS B. LEATHERBURY III — Academic

Young Life

 JAMES VERNON LEGGETT — General

 MICHAEL EDWARD LEMAY — Academic

N.H.S.,  Sigma,  Surf  Club,  J.V.  Football

 M. LARRY LEWIS — Academic

Young Life, Inter-Group Relations

 VANESSA LYNN LEWIS Business

Circe, Junior Girls Fashion Show, F.B.L.A., Jr. Red Cross Representative, Study Hall Monitor, Sophomore Girls Advisory Council

 WALTER LORENZA LIMBRIC Business

Chorus, Singing Generals, Ensemble

 DAVID ALLEN LINDBLAD — Academic

Mixed Ensemble, Chorus Male and Mixed, Thespians, Marine Science Club, J.V. Track, Cross Country, Student Council Representative

 LONNIE CLARENCE LINDER — Academic

Boys Athletics, Chorus,  Math Club

 JOSEPH E. LOGAN — Academic

Delta

 DAVID LONG — General

D.C.T., Beta

 SUSAN MARIE LONG — Academic

Alpha, Jr. Red Cross, Student Council Representative, Annual  Representative

 DONALD RAYMOND LOURCEY — Academic

Sigma

 STEPHANIE ANN LOVE — General

 CAROL LUKASZEWSKI — Academic

N.H.S., Circe, Student Council Representative, Sophmore Girls Group Leader, Junior Girls Advisory Council, Traveler Representative

 THOMAS STANFORD LYLE — Academic

Latin Club, Sigma President

 MARGARET VIVIAN LYONS — General

Concert Choir, Girls Chorus, Homeroom Vice President, Ensemble

RICHARD SALMO LYONS — Academic

Marching and Concert Bands, DeMolay, Student Council Representative, Jr. Red Cross

DONNA MAUREEN MADIGAN — General  

JOHN MAINES — General

LAURA RAE MALONEY — Academic

Delta, French Club

THOMAS FRED MANN JR. — Academic

Golf Team, L-Club

MARIAN MERVINE MARKHAM — Academic

Civinettes, Cheerleader, Junior Girls Advisory Council, Miss Lee High Contestant, French Club, N.H.S.

JAMES MARLOWE — General

Track, Civil Air Patrol, Explorer Scouts

PATTI JEAN MARTIN — Business

N.H.S., Little Women, Young Life Secretary, Student Council Representative, Junior Girls Fashion Show. F.B.L.A.

JAY MASON HOWARD — Academic

DeMolay, Library Council

SALLY MASON — Academic

Delta, Civinettes, Student Council Representative, Chaplain of Sophomore and Junior Girls

ANITA JOYCE MATHENY — Academic

Junior Achievement, F.H.A., A.F.S., Ecology Club Secretary, Jr. Red Cross 

JOSEPH O. MATTOX — Academic

EDWIN DAVID MAYNOR — General

Electricity Club

KIMBERLEY ANN McCALL — Academic

Blue and Gray Staff, Student Council Representative, Kappa, Junior Girls Fashion Show, Junior Girls Advisory Council, Young Life

ANN VIRGINIA McCLOW — Academic

Young Life, Little Women, Alpha, Pep Club, Campaigners, Study Hall  Monitor

JOSEPH RANDALL McCLURE — Academic

N.H.S., Student Council Representative, Math Club, Junior Achievement, Police Youth Patrol

DEAN LEE McGEACHY — Business

Jr. Red Cross, Library Aide, Kappa, Student Council  Representative, Young  Life

DUANE SCOTT McKINLEY — Academic

Pep Club, Homeroom Chaplain, Boy's State

DAVID RICHARD McPHAIL — Academic

Jr. Red Cross, Thespians, Traveler Representative, Senior Calendar, Wrestling

PHILLIP MEBANE — General

Student Council Representative, It's Academic, Chess Club, Explorer Scouts, Inter-Group Relations, Electronic Club, N.H.S.

ROBERT ALBERT MENCNER — Academic

EVANGELINE EMELIA MERCADO Business

Jr. Red Cross, A.F.S.

MONTE MERRITT — Academic J.V. Basketball, J.V. Football, Student Council   Representative,   Junior   Girls   Fashion Show, Gamma, Consumer Club Vice President

RICHARD KEITH MESSER — General

DeMolay,    Singing    Generals,    Male semble

BARBARA LYNN MILFORD — Academic

D.E.C.A., Young Life, A.F.S., Library Council, Jr. Red Cross, Latin Club

STEPHEN EDWARD MILES— Academic

Delta Secretary, Student Council, Young Life, J.V.  Football, Harvey's  Master

JACK FAGERLAND MILNE — Academic

Gamma President, F.C.A., Captain Varsity Football,   Varsity   Track,   L-Club   Chaplain,

THERESA ANN MINGIE Academic

Homecoming Sponsor, Office Aide, Jr .Red Cross, Junior Girls Fashion Show

MARVA KAY MIZELL — Academic

Kappa, Jr. Red Cross, Marine Science Club Junior Girls Fashion Show, Annual Representative

TOMMY MONK — General

EILEEN ELEANOR MONROE — General

Student Council Representative, Junior Girls Fashion Show, Pep Club, School Store Aide, Young Life

LINDA SWWAN MONROE Business

Chorus, Chess Club, Pep Club

JANET GAIL MONTALTO — Academic

Civinettes, Little Women Chaplain, Kappa, Junior Girls Committee Chairman

NANCY MONTGOMERY Academic

Latin Club, Pep Club, Homeroom Representative, Young  Life

CHARLOTTE ANN MOORE  General

Pep Club President, Junior Girls Advisory Council, Basketball Team, Boundball Team, Track Team, Concert Chorus

PAMELA JO MOORE — Academic

French Club, Young Life Junior Girls Advisory Council,  N.H.S.,  Rainbow  Girls

 TERRELL REYNOLDS MOTLEY — Academic

Tennis Team, Gamma, Student Council Representative

 JOHN DUNCAN MULLIKEN III — Academic

Traveler Sports Editor, Caesar Latin Club, Treasurer, Varsity Track, Math Club, Cross Counrty Manager, N.H.S.

 LAMAR CLAUDE MULLIS Academic

Gamma Vice President and Treasurer, F.C.A., Varsity Football, Junior Boys Advisory Council, N.H.S.

 ERIC LEVOUGHN MURRAY — General

Annual Representative, Traveler Staff

 JOHN NELSON —N.H.S

 CYNTHIA ANN  NETTLES Business

Junior Girls Advisory Council, C.B.E. Vice President, Bible Club, Student Council Representative, Junior Red Cross, Pep Club

 PAT NIVER Academic

Girls Chorus, Thespians, Young Life, Junior Girls Fashion Show, Mixed Chorus, Annual Representative

 DAVID WAYNE NIXON — General

Delta, Varsity Basketball, Varsity Track

 WILLIAM GARY NORTON Academic

Mixed Chorus Bible Club, Boys Chorus, Ensemble

 VIRGIL THOMAS O'BERRY — General

J.V.   Football,  Chess   Club,  Varsity  Track, Bible Club, Jr. Red Cross, Concert Choir O'CAIN, 

 BRIAN PATRICK O'LEARY — Academic

Gamma Secretary, N.F.L., Student Council Representative, Inter-Group Relations, French Club

GLORIA BERNADETT OMRAN — Business Thespians,    Junior    Girls    Fashion    Show, Girls Chorus, Office Aide, E.Y.C.

 KIMBERLY GAIL O'NEAL — Academic

Delta, Young Life, Student Council Representative

 JEANIE ORVIN — Business N.H.S., Office Aide

 ELMER E. OSBORNE — General

Bible Club

O'STEEN, PHILLIP LAMAR — General

J.V. Football, Varsity Football

DEBRA OSTERMAN — General

O'TOOLE, MARK DENNIS — General

Latin Club, Young Life, Thespians, Jr. Red Cross, Annual Representative, Student Council Representative

LINDA GAIL OVERSTREET, — Business

JAMES NOWLIN OVERTON — Academic

Student Council Treasurer and Senator, Kappa Treasurer and Vice President, Little Women Mascot, N.F.L. President, Junior Varsity Football, Key Club

PHILIP   DEAN OXENDINE — Academic

Cross Country, Varsity Track, Jr. Red Cross, L-Club, Junior Varsity Football, Student Council

 CAROL PAGE Business

Traveler Representative, DCT., Young Life, Annual Representative, Jr. Red Cross

 MARY ELIZABETH PANIPINTO — Academic

N.H.S. Secretary, Spanish Club, Math Club, Annual Represetnative, Library Council, Spanish  Honor Society

 CYNTHIA KAY PARK Business

Siroda Tri-Hi-Y

 JOHN CHARLES PARK — General

Traveler Representative

 MATTHEW   CHRISTOPHER PARKE   —  Academic

Delta, Sophomore Class Treasurer, Student Council, Jr. Red Cross, French Club

 TIMOTHY ARNOLD PARKER Academic

Varsity Basketball, Circe Mascot, Senator, Kappa Secretary, Key Club Treasurer, Steering Committee

 ARDIS GAIL PARRISH Business

C.B.E. Recorder, Bible Club, Student Council Representative, Jr. Red Cross, Pep Club, Young  Life

 FRANK EDWARD PARRISH — Academic

Sigma, Junior Varsity Football, Student Council   Representative, Young  Life

 DONNY PASCHAL — General

Beta Hi-Y

 JUDY ANN PASHLEY — General

 BARBARA ELAINE PAUL — Academic

Jr. Red Cross, Little Women, Latin Club, Junior Girls Fashion Show

 CHARLES RUSSELL PEASE — General

D.C.T. Chapter

 KATHRYN JEAN PENDER — Business

N.H.S., Mixed and Girls Choruses, Pep Club, Traveler Representative, Jr. Red Cross,  F.B.L.A.

 VINCENT PEREZ — Business 

 CHARLES RANDY PERKINS, — General

Bible Club

 TINA MINETT PERKINSON, — Business

Mixed Chorus, Girls Chorus, N.H.S., C.B.E. President, Bible Club, Student Council Representative

 DEBORAH JEANNE PERRY — Academic

Alpha, Sphomore, Girls Advisory Council PERRY,    

 MARK RICHARD — Academic Delta

 DEBORAH YVONNE PHILLIPS — General   

 EDMOND CLAYTON PHILLIPS, JR.—Business

Junior Varsity Football

 HAL ANTON PINGEL — Academic

Student Council Representative, DeMolay, Surf Club, J.V. Football

 JAMES ANDREW PINKSTON — General

Junior Varsity Football, Sigma, Greater Jax Bowling Congress

 LINDA CHARLENE PITTMAN — Business

Traveler Representative, D.C.T., Young Life, Annual Representative, Jr. Red Cross

 MICHAEL ANTHONY PITTMAN — Academic

Beta, Junior Varsity Football, Junior Varsity'Basketball, Spanish Club

 HOLLYANNE POOLE — General

Bible Club, Junior Girls Fashion Show, Pep Club, Study Hall Monitor

  RAY BYRON POTEET — Business

L-Club, Beta, F.C.A., Student Council Representative, Varsity Football, Young Life

 MAVIS BROOKE POWELL — Academic

Junior Girls Advisory Committee, Junior Girls Fashion Show, Little Women, Young Life, French Club

 PAMELA GENE PRATT — Academic

Basketball Team, Softball Team, Young Life, Pep Club, Office Aide

 JESSE L. PRESTRIDGE — Academic

Beta, Mixed Chorus, Singing Generals, W. C. Fields Tricycle Race

 GERALD PULLEN — Academic

 STEPHANIE ANN OUAN — Academic

Vice President of Senior Class, President of Junior Girls, Inter-Group Relations, Historian N.H.S., Jr. Red Cross Secretary, Latin Club President

 DONALD J. QUEEN — General

 JAMES HOWELL QUINNEY — Academic

Gamma Chorus President, Lee General, Student Council Representative, Homecoming Court

 JAMES E. RACKLEY — General

L-Club, Varsity Football, Varsity Track

 LESLIE ANNE RALSTON — Academic

Kappa Secretary and Treasurer, Little Women, Traveler Staff, Young Life

 LESLIE LIZBETH RAMSEY

Kappa, Young Life, Little Women, Spanish Club, Girls Study Hall Monitor

 JANETTE ELIZABETH RANGE — Business

C.B.E., F.B.L.A.

 BRENDA SUE RAWLINS — Academic

Delta, Civinettes Secretary, French Club 2nd Vice President, Little Women, Junior Girls Fashion Show, Junior Girls Advisory Council

 CONNIE S. RAYL — General

Lambda, Junior Girls Fashion Show, Junior Red Cross, French Club, Drama Club, Boundball Team

 HELYN LOUISE RECTOR — General

Little Women, Student Council Representative, Jr. Red Cross, Junior Girls Fashion Show

 CHARLES ARTHUR REEVES — General

DeMolay, C.B.E. Parliamentarian, D.C.T., G.A.S.

 DOROTHY REGAS — Academic

Kappa, Traveler Staff

 DONNA SUSAN REGISTER — Academic

Cheerleader, Beta Mascot, Miss Lee High Contestant, Delta, Junior Miss Candidate, Girls Study Hall Monitor

 CHARLES A. REINHARD Academic

Band, Math Club, Chess Club, Thespians, French Club, N.F.L.

 BRUCE EDWARD REITER Academic

Alpha Mascot, Sgt.-at-Arms Sophomore Boys, Varsity Football, Kappa Sgt.-at-Arms, Junior Varsity Basketball

 GENEVIEVE BLANCHE REPPER — General

Mixed and Girls Chorus, Pep Club, Junior Girls Fashion Show, Young Life, Jr. Red Cross, Annual  Representative

 JEFF REVELS Academic

Cross Country, Varsity Track, Varsity Wrestling, Study Council, Junior Varsity Football, Sigma

 EARL LAMAR RICE Academic

Forensic Frolics, Stage Band, Concert Band, Marching Band, Marine Science Club

 ALICE LYN RICHARDSON — Academic

Student Council Representative, Jr. Red Cross, Tennis Team, Basketball Team, French Club Historian, Junior Girls Fashion Show

 ELSIE MARIE RICHARDSON, — Academic Latin  Club, A.F.S.,  S.E.A.,  Pep  Club,   Lee Review

 JULIA DIANE RICHARDSON — Business

Jr. Red Cross, Bible Glub, Girls Chorus, Pep Club

 WILLIAM EDWARD RIEBSAME — Academic

German Club President, Para Military, Surf Club

 JULIA BERNARD RIGGINS — Academic

Cheerleader, L-Club, Mascot, Delta, Student Council Representative, Library Council, Pep Club

 CLAYTON FORD RILEY Academic

Delta, Key Club, Junior Varsity Football, Young Life, Junior Girls Fashion Show, Tennis Team

 PHILLIP RITCHEY General  Band

 SUSAN RITZ — Business

 CAROL ANNE ROBERTS Academic

N.H.S., Spanish Honor Society, Junior Achievement Treasurer, Math Club, F.B.L.A., Junior Girls Fashion Show

 RICHARD JAY ROBERTS — Academic

Annual Representative, Math Club, V.I.C.A., Chess Club, Young Life, Madras Frog, N.H.S.

 SUSAN REBECCA ROBERTS Academic

Kappa Treasurer, German Club Vice President, Jr. Red Cross, Thespians, Student Council Representative, Junior Girls Fashion Show

 WILLIE RODALL, JR. — Academic

Hobby Club, Art Club Business

 SONIA ROELOFS

Pep Club, D.E.

 PAMELA JO ROGERS — Academic

Kappa, Thespians, Jr. Red Cross, Latin Club, Junior Girls Fashion Show

 SAM ROGERS — General

D.E.C.A.,  DeMolay

 MARTHA SOPHRONIA ROOKS — General

Miss Lee High Contestant, Kappa Mascot, Marching Band, Concert Band, Civinettes, F.B.L.A.

 MARY ANNE ROOT — Academic

Delta, Civinettes, French Club Secretary, Lee Review, Inter-Group Relations, Student Council Representative

 MORRIS McCOY ROSS — General

Junior Varsity Football, Swimming, Student Council Representative, Young Life, Sigma, Jr. Red Cross

 RICK JOSEPH ROY — Academic

DeMolay, Junior Varsity Football

 LINDA SHERILL ROYAL — General

Girls Chorus, Mixed Chorus, Mixed Ensemble, Chorus Librarian, Junior Achievement Treasurer

 CAROLYN RUDZIANSKI — General

 SYLVIA R. RUKAB — Academic

Circe, Pep Club Vice President, Thespians Vice President, Student Council Representative, Jr. Red Cross, Traveler Representative

DONALD THOMAS RUMSEY — General

 DEBORAH RUTHERFORD — Academic

Bible Club, Lambda

 CHARLES RICHARD RUTTEN — General

Varsity   Basketball,   Beta,   Varsity   Track, Junior Varsity Basketball

 ROBERT THOMAS RYAN — Academic

N.H.S., Sigma

 JOHN E. RYDER — Academic  

 JACK JERRY SALAH Academic

N.H.S., Key Club, J.C.L., Math Club, Thespians, DeMolay

 GEORGE RICHARD SALEM Academic

Key Club President, Student Council Vice President, N.H.S., Math Club, J.C.L., Young Life

 MARGARET LOUISE SAMFORD Academic

Lambda President, N.H.S., A.F.S., Young Life, French Club, Sophomore Girls

 BARBARA JOYCE SANCHEZ Business

French Club, Pep Club, F.H.A.

 CRAIG SCHALLER — General

 NANCY JO SCHMEHL Academic

Delta, Jr. Girls Fashion Show, Junior Girls Advisory Council, Pep Club, Traveler Representative, Student Council Representative.

 Gerald S.SCHWARTZ General

Electricity Club

 GARY TRENTON SEASE Academic

Traveler Staff, Concert and Marching Band, Stage Band, Student Council Representative, Spanish Club

 MARY ANNE SHAAR — Academic

Debating Team, Drama Club, Soccer Team, Rainbow Girls, Pep Club, Children of American Revolution

 ALISA MAUREEN SHAFER Academic

Chorus, Junior Girls Fashion Show, Thespians, Girls Madrigal, J.C.L., Math Club N.H.S.

 KAREN LORRAINE SHEA Academic

Lambda Chaplain, N.H.S., Spanish Honor Society, Junior Girls Fashion Show, Sophomore Girls Club

 SALLY TELFAIR SHEFTALL — Academic

Delta, Junior Girls Advisory Council, Junior Girls Fashion Show, Little Women, Traveler Representative, Student Council Representative

 CATHERINE BOWEN SHIELDS — Academic

Traveler Representative, Traveler Staff, Lambda, Young  Life, Thespians

 KAREN D. SILAS — General

Sigma Mascot, Alpha, Student Council Representative, Pep Club, Junior Girls Advisory Council

 JEFFERY M. SILLS — Academic

Bible Club Vice President, A.F.S. President, DeMolay, French Club, German Club, Marine Science Club

 JAMES DAVID SIMPERS - General

DeMolay

 JUDITH ANN SINGLETARY — Academic

Circe, F.H.A., Girl Scouts

 CHARLES CLAYTON SMITH — Academic

Junior Home Room Representative, DeMolay, Senior Home Room Representative

 CLYDE O. SMITH—General Junior Varsity Football

 JAMES MICHAEL SMITH — General

Chaplain of Sophomore Class, Home Room Chaplain, Library Council Chaplain, Bible Club President, Student Council Chapter

 JANICE VICTORIA SMITH — Academic

N.H.S., German Club, French Club, Thespians, Jr. Red Cross, Traveler Representative

 KATHRYN JEANNE SMITH — General

Head Majorette, Forensic Frolics, Band

 RAYMOND GREGORY SMITH — General

Varsity Football, Kappa, L-Club, Junior and Senior Officer, Concert and  Boys Chorus

 RICHARD ERNEST SMITH Academic

N.H.S. Treasurer, Joe Berg Seminar, Marching and Concert Band, Marine Biology Club, N.H.S. Treasurer

 SANDRA ELAINE SMITH — Academic

 THOMAS W.  SMITH — Academic

Beta

 CURTIS BLANTON SOBOL — Academic

DeMolay, D.C.T., C.B.E. Busniess Manager, Rainbow Beau, G.A.S.

 GARY ALAN SUDEK — General

Junior Varsity Football, Mixed Chorus, Singing Generals, Jr. Red Cross

 RICHARD WARRINNIER SOLOMON— General

Bible Club

 PATRICIA ANN SOUD — General

 PATRICIA ANN SPEIR — Business

Golf Team, D.E.C.A., Student Council Representative

 MELODY JANE SPENCER — General

Kappa, Office Aide

 DEBRA JEAN SPIRES — Academic

Pep Club, Junior Girls Fashion Show, Traveler Representative, Office Aide, French Club

 BARBARA LOUISE STAFFORD — General

Pep Club Chaplain, Concert Choir, Girls Chorus, Ensemble

 EVA LAWAYNE STAILEY — Academic

Alpha, Civinettes, Blue and Gray Staff, Jr. Red Cross Treasurer, French Club President, Young iife Secretary

 KEMP STANSBURY, — General

 SHARON JO STARCZEWSKI — Academic

Miss Lee High Contestant, Junior Girls Fashion Show, Delta, Young Life, Junior Girls Advisory Council

 PAUL EDWARD STARK — Academic

N.H.S., Traveler Staff News Editor, S.E.A. Treasurer, A.F.S., French Club, Thespians

 HARRIET ANN STEPHENS — Academic

Circe Vice President, Little Women, N.H.S.

 VELDA STEPHENS — General

Cheerleader, Chorus, Basketball, Young Life, Tennis Team, Civinettes, N.H.S.

 STANLEY LEWIS STEWART — Academic

Sigma Secretary, Math Club, N.H.S., Joe Berg Seminar, Junior Red Cross

 ROBERT CHRISTIAN STIEFEL, — Academic Kappa, F.C.A., L-Club, Varsity Football, J.V. Football, French Club

 JEFFERY PAUL STIKELEATHER — General

Mixed Chorus, Boys Chorus, Mixed Ensemble, Track Team

    WILLIAM TUPPER STONE — Academic

N.H.S., Tennis Team, L-Club, Kappa

 MICHAEL S. STORY Academic

Varsity Football, F.C.A. Chaplain, L-Club, Varsity Wrestling, Student Council Representative, Latin Club

  CAMERON VAUGHN STOUDEMIRE  — Academic

Lambda, Young Life, Little Women, French Club, Thespians, Pep Club

 DAVID DENHAM STRADLEY — Academic

Kappa, DeMolay, German Club

 DONALD TAYLOR STRADLEY — General

Kappa, J.V. Basketball

 DEBBIE ANN STROUD — Academic

Girls Chorus

 DAVID CLEVELAND STUBBS — Academic

Varsity Baseball, J.V. Basketball, Student Council Representative, DeMolay

 PAMELA THERESA SWANN — General

 LUCY ELIZABETH SWEDA — Academic

N.H.S., Chorus Secretary, Mixed Chorus, French Club Deputee, Circe, Ensemble

 MICHAEL WARREN TANZLER — Academic

Kappa Secretary, Student Council Representative, Surf Club

 LINDA KAY TARR — General Junior Girls Treasurer, Annual Representative, Junior  Girls   Fashion   Show,  Chorus Mixed, Young Life, Girls Study Hall Monitor

 REBECCA SUSAN TAYLOR — Academic

Kappa Social Chairman, Little Women Finance Chairman, French Club, Young Life, Junior Girls Advisory Council

 STEVEN ANTHONY TAYLOR — Academic

Delta, Golf Team, L-Club, Young Life, F.C.A., French Club

 SHARON LYNN TETER — Business

Girls Chorus, Mixed Chorus, Girls Ensemble, V.O.E.

 GRETCHEN PATRICIA THIEL — General N.H.S.,   Kappa,   Latin   Club,   Little  Women, Young   Life,   Junior   Girls   Fashion   Show Model

 HALMER ROLAND THOMAS — Academic

Varsity Football, Varsity Baseball, L-Club, F.C.A., Beta Key Club

 FREDDIE LEE THOMAS JR. — General

Mixed Chorus, Music Appreciation, Hi-Y, Pep   Club,   Hobby   Club

 JAMES  KEVIN THOMAS  — Academic

Tennis Team, Young Life President, F.C.A., Varsity  Football,   Pep  Club

 PATRICIA ANN TOMPKINS — General

Jr. Red Cross, Mixed Chorus, Mixed Ensemble, Pep Club Vice President, Girls Chorus

 JAMES ROLAND THOMPSON — General

D.C.T., J.V. Football, Track

 ROSEMARIE THOMPSON — Academic Mixed   Chorus,   Mixed   Ensemble,   Kappa, Girls    Chorus,    Girls    Ensemble,    French Club

 ROBERT A. TIENCKEN — Academic

J.V. Football, Varsity Football, Varsity Baseball,   L-Club,   F.C.A.,   Pep   Club

 LOUIS TIMBERLAKE — General

J.V. Football, Delta, Young Life, F.C.A., Pep Club, Baseball

 CARL TOSTON — Academic

Games  Club,  Chess  Club,  J.V.  Football

 BARBARA TUNKS Academic

Rainbow Girls, P.W.A., Latin Club, Junior Classical League, Junior Girls Fashion Show

 CURTIS DALE TURKNETT — Academic

J.V. Football, Jr. Red Cross, Young Life, Beta,   DeMolay,   Campaigners

 MARSHA ANN TYNDALL, — Academic

Little Women President, Kappa, Young Life, Jr. Red Cross, French Club, Annual Representative

 DEBORAH SUE TYNER — General

N.H.S., Rainbow Girls, F.B.L.A., Junior Girls Fashion Show, Jr. Red Cross, Pep Club

 FRANCISCO VALDES — Academic

DeMolay, Spanish Club, Math Club, Chess Club, A.F.S., N.H.S.

 PEGGY SUE VANDIGRIFF — Academic

Rainbow Girls, Junior Girls Fashion Show, Jr. Red Cross, Traveler Representative,, Pep Club, Russell DeMolay Sweetheart

 CARL LENNI VAN  NESS Academic

N.H.S.,  Spanish  Honor  Society

 PAULA L. VANSANDT — Academic

Student Council Representative, Surf Club, A.F.S.

 JO ANN VANZANT Academic F.H.A. Chaplain, Bible Club, Jr. Red Cross, Fire Alarm Monitor, Library Aide, Ecology Club

 CHARLENE JACQUELINE VEAL Academic

Delta, Young Life, Junior Girls Advisory Council, Jr. Red Cross, N.H.S.

 SYLVIA ANN VICKERS Academic

Ecology Club President, A.F.S., Jr. Red Cross, Spanish Club, Student Council Representative,   Pep   Club

 JAN MARCEL VINCENT — General

Traveler Representative, Jr. Red Cross, Young   Life

 LINDA MAE VIX — General

Girls Chorus, Girls Ensemble, Mixed Chorus, Pep Club

 PAMELA KAY WALDRON — Business

Kappa, Jr. Red Cross, Junior Girls Fashion Show

 MARY  HELEN WALKER Academic

Kappa, Civinettes, Little Woman, N.H.S., French Club, Junior Girls Advisory Council

 WADELL ARLIE WALLACE III Academic

President Senior Class, Kappa President, Varsity Basketball, Key Club, Sophomore and Junior Boys President, F.C.A.

 SAMMY BRUCE WARD Academic

Marching and Concert Bands, Stage Band, Traveler Staff, Student Council Representative

 DAVID LAWRENCE WARE Business

Marching and Concert Bands, Track, DeMolay, Student Council Representative, Drum  Major, Cross Country

 MARIE   PATRICE WASHBURN — Academic

Circe, unior Girls Fashion Show, Blue and Gray Staff, Rainbow Girls, Jr. Red Cross, Pep Club

 WILLIAM LEWIS WASSERMAN —  General

J.V. Basketball, Surf Club

 JOHN  BARR WATKINS — Academic

Gamma Chaplain, N.H.S., Sergeant at Arms, Key Club, Easter Sunrise Service Speaker, Math Club President, French Club

 GERALD  EDWARD WATTERSON  JR. General

Thespians, F.B.L.A., D.C.T., Library Council, DeMolay

 CHARLES WEBB General

V.O.C., Traveler Staff Advertising Editor, D.E.C.A.

 ELLEN WILLIAMS WEBB Academic

Civinettes, Lambda, Young Life, Girls Study Hall Monitor

  DONALD  FREDERICK WEINSTEIN — vAcademic

Chorus, Math Club, Ensemble, Mixed Ensemble, Jr. Boys Committee Chairman, Annual  Representative

 MARTHA JACQUELINE WELDON — General

Delta, Traveler Representative, Annual Representative, Student Council Representative, Young Life

  LINDA CAROL WELLS — General

Pep Club, N.H.S.

 RICHARD EARNEST WELLS Academic

Varsity Swimming, Inter-Group Relations, French Club, Latin Club, J.C.L.

 ROBERT MARSHALL WEST — Academic

Student Council Representative

 BENJAMIN JAMES WEWER III — General

 WILLIAM  D.WHEELER — Business

Beta, Varsity Baseball, Varsity Basketball, Jr. Boys Officer, L-Club, Circe Mascot

 MARY ANN WHITLEY — Academic

N.H.S., Lambda, Spanish Club Chaplain, Little Women

 MATTHEW WILCOX — General

Band, Basketball, Hi-Y, Disc Jockey, Athletic   Manager,  Student  Union

 MICHAEL WILFORD —General J.V. Track, J.V. Football

 ANITA JEANETTE WLLLIAMS — Business

Marching and Concert Bands, Bible Club

 EVELYN WILLIAMS Business

C.B.E. Secretary, Falcon Booster, Charm Club, Disc Jockey, Soul Children Club

 GAYLE MARIE WILLIAMS — General

Spanish  Club

 HAZEL ELAINE WILLIAMS Business

C.B.E. Treasurer, Charm Club, Falcon Booster, Singing Falcons, Junior Achievement

 PATRICIA ANN WILLIAMS — Business

 WILLIAMS, RICK ALLAN — Business

C.D.E., School Store

 RONALD MARVIN WILLIAMSON —

 Academic

Marching and Concert Bands, DeMolay, Latin Club, Jr. Red Cross, Stage Band, Student Council  Representative

 BLAND  HOLLOWAY WILLSON — Business

Chorus, Student Council Representative, Young Life

 MARCIA WILLSON — Academic

N.H.S.,  Lee  Orchestra

 CURTIS WILSON — Business

 MARGARET LYNN WOOD — Academic

Delta Mascot, Alpha, Miss Lee High Contestant, Junior Girls Fashion Show, Little Women, Young Life

 MICHAEL WOOD — Academic

Gamma Treasurer, Varsity Football, Golf Team, Student Council Representative, Math Club, Spanish Club

 DAVID LARRY YAWN - General

Chorus

 HOWARD K.YOUNGBLOOD — General

 SONJA MARIA YOW — General

Library Council, A.F.S., German Club, Pep Club, Jr. Red Cross, Ecology Club

 GLENN ZAWISTOWSKI — General











Comments